Kíváncsi rá, mennyire környezettudatos?
Mérje fel az országos Nagy Zöld Tesztben!
Mielőtt megkezdi a tesztet, kérjük adja meg az alábbi adatokat!
Ha szeretné felmérni környezettudatosságát, töltse ki tesztünket!
Jelölje be az Önre leginkább jellemző válaszokat!
Már csak egy lépés!
Regisztráljon, hogy megnyerhesse a 30 db 30 000 Ft-os utalvány egyikét és megtudja tesztje eredményét!
A teszt eredménye:
Az incipiens
Önnek érdemes tájékozódnia ingatlanja energiatakarékosságával kapcsolatban, mert néhány egyszerű intézkedéssel már sokat spórolhat.
Például azt sokan nem tudják, hogy a hűtő eljegesedése miatt akár 20-30%-kal is növekedhet az áramfogyasztás, ahogy az is hasonló többletfogyasztást eredményez, ha vízkövesen használjuk a vízforralót.
A szemlélődő
Ön tisztában van a lakásenergia-felhasználás alapjaival, azonban érdemes még többet megtudnia az energiatakarékosság lehetőségeiről, hiszen ezzel látható összegeket takaríthat meg.
Szerencsére egyre több ember dönt a tudatos energiafelhasználás mellett, amit egy 2019-es felmérés is alátámaszt: az Eurobarometer adatai szerint az EU-ban élők 53%-a gyakran vagy mindig csökkenti a fűtési hőmérsékletet a megtakarítás érdekében. Ez az arány lehetne nagyobb is, ám a fejlődő tendencia egyértelműen tetten érhető, és minden ember cselekvése számít.
Az önreflexív
Ön tudatos energiafogyasztó, azonban érdemes még jobban elmélyülnie a témában, hiszen ezzel nagyobb összegeket is megtakaríthat, például különféle korszerűsítési beruházásokkal.
Sokan azért tartózkodnak a lakásenergetikai korszerűsítésektől, mert túl drágának tartják őket, pedig ezekre a korszerűsítésekre elérhetők állami támogatások és kedvezményes hitelek is. Ez is egy oka annak, amiért érdemes tovább tájékozódni.
A követendő példa
Ön egy rendkívül tudatos energiafogyasztó, aki beható ismeretekkel rendelkezik a háztartások energiafogyasztásával kapcsolatban. Ezen ismeretek megfelelő alkalmazásával sokat spórolhat.
Közös érdekünk, hogy minél több ember naprakész és tudatos legyen, hiszen sajnos még mindig több, mint 10 millió tonna elektromos és elektronikus hulladék keletkezik éves szinten az EU-ban, ráadásul a legtöbbjük háztartásokból származik.